Jak na to?

Dostali jste podložku Forestones?

První kontakt s podložkou Forestones. Našlapuje každé chodidlo zvlášť, uvědomění si tříbodové opory. Naučíme se správný stoj, který umožní tělu oporu, jistotu, stabilitu. Bonusem nám bude prokrvení chodidel a reflexologie.

Jak cvičit na podložce?

Práce chodidel na Bordie, kdy vědomě prošlapujeme, uvolňujeme a masírujeme svá chodidla ve vzpřímeném stoji. Cvičení na otevření hrudníku  a protažení bederní oblasti. Protažení krční páteře za pomocí funkčních cviků. Bonusem nám bude prokrvení chodidel a reflexologie. 

Zvyšujeme propriocepci chodidla a přidáváme předklon. Praktikujeme mobilizační cvičení pro celou páteř a posílíme svaly kolem krční páteře. Protáhneme a aktivujeme horní končetiny. Bonusem nám bude prokrvení chodidel a reflexologie.

Vložíme do cvičení správný dech, posílíme svaly zádové a protáhneme prsní svaly, díky tomuto kompenzačnímu cvičení se můžeme zbavit kulatých zad. 
Protáhneme achilovku a bedro-kyčlo-stehenní svaly v pozicích. Bonusem nám bude prokrvení chodidel a reflexologie. 
Cvičení s podložkou Stonie. Otevíráme přednoží, cvičíme cviky, které nám pomohou řešit hallux valgus. Rozvolňujeme fascie v oblasti příčné klenby masáží. Zvědomíme si práci prstů. Cvičíme cviky na podélnou i příčnou klenbu. Protahujeme prsty i nárty. Protahujeme plantární fascii a uvolňujeme přebytečné napětí. Bonusem nám bude prokrvení chodidel a reflexologie.

Fyzioterapie

Stonie probudí funkci chodidel a celého organismu

Fyzioterapeutka Jitka Malá z Rehamil Vám představí podložku Stonie Forestones. Je dobrá při cestování, když jste celý den na nohou.

Test plochonoží dle fyzioterapeutky

Fyzioterapeutka Jitku Malá z Rehamil, vám vysvětlí plochonoží díky jednoduchém testu. Vysvětlení tříbodové opory tedy základ palce, malíku a paty. 

Boardie barefoot aktivace chodidel 

První kontakt vašich chodidel s hroty podložky Forestones. Fyzioterapeutka Jitka Malá z Rehamil Vás navede jak správně aktivovat svá chodidla mimo podložku i na podložce Bordie Forestones. Jak správně pracovat s touto propriocepční terapeutickou pomůckou. 

Boardie správná propriocepce chodidla

Fyzioterapeutka Jitka Malá z Rehamil Vás navede, jak přecházet podložku Boardie Forestones. Srovnání chodidla do tříbodové opory. Správná propriocepce chodidla, zastavení se a nastavení celého těla. Za pomocí nekompromisních hrotů cítíme, zda tlak je rovnoměrný. 

Boardie přechod Vírabhadrásána a Trikonásána

Fyzioterapeutka Jitka Malá z Rehamil vám představuje, jak cvičit jednoduché jógové sestavičky na podložce Boardie Forestones. Tříbodová opora v pozicích bojovníka 1 a 2 (Virabhadrasana 1 a 2) a vysvětlení přechodů do pozice obráceného trojúhelníku (Trikonásány). 

Boardie v jógových pozicích dle fyzioterapeutky

Druhá cvičící sestava. Fyzioterapeutka Jitka Malá z Rehamil vám představí Jógové pozice bojovník 1 a 2 (Vírabhadrásána 1 a 2), správné osové nastavení dolních končetin a těla, roztažení přednoží a tříbodovou oporu, kterou budete krásně vnímat díky podložce Boardie Forestones.
 

Test plochonoží dle fyzioterapeutky

Fyzioterapeutka Jitka Malá z Rehamil, vám vysvětlí plochonoží díky jednoduchém testu. Vysvětlení tříbodové opory tedy základ palce, malíku a paty.