8 nejčastějších nemocí chodidel

Používejte masážní a terapeutické desky Forestones a nemoci chodidel nebudou mít šanci

Když jde o zdraví, často se zaměřujeme na pohyb a zdravou stravu. Ale co naše nohy? Napadlo vás někdy, jakým způsobem vaše nohy ovlivňují celkový stav vašeho těla? 

Na své nohy byste určitě neměli zapomínat. V tomto článku si ukážeme proč. Jaké nejčastější potíže vás při nedostatečné péči o vaše nohy mohou potkat a jak pomáhají masážní a terapeutické desky Forestones. Ať už preventivně, nebo jako pomoc s léčbou těchto potíží.

8 nejčastějších nemocí chodidel
8 nejčastějších nemocí chodidel

Chodidla jsou zrcadlem vašeho zdraví

Nohy vás nejen nesou celý život, ale je v nich ukryto vaše zdraví. Chodidla představují takovou minimapu celého těla, ve které se všechny části těla i orgány zrcadlí podle jejich uspořádání v lidském těle.

Každé chodidlo se skládá z 26 kostí, 19 svalů, 33 kloubů, 19 šlach a přes 7000 nervových zakončení. Nárty zobrazují přední stranu těla, chodidla záda, vnější okraje chodidel představují vnější okraje těla a vnitřní strany chodidel pak představují středové orgány a části těla. Na levém chodidle se zrcadlí levá strana těla a na pravém chodidle pravá strana těla. 

Palce a prsty představují hlavu, krk a šíji, nárty zase hrudník a břicho, paty, včetně okolí, představují pánev a tak dále. Zkrátka a dobře, pokud vás ve vašem těle něco bolí, nejspíše nemáte zdravá chodidla. 

40 % populace trápí bolestivá chodidla

Téměř každý 3. člověk má problémy s chodidly. A čísla nemocných stále rostou. Na vině jsou hlavně špatné boty (malá velikost, nevhodný tvar, sešlapané podrážky, chybějící vložky, boty na podpatku, na klínu, módní boty atd.) Dalšími viníky jsou ochablé svaly na chodidle, spadlá klenba, nedostatek pohybu, genetika a nezdravý životní styl. 

3 pilíře každého chodidla

Pata, podélná vnitřní a vnější klenba a příčná klenba s přednožím – to jsou tři části chodidla, které zajišťují pružnost a oporu celého těla. Představte si vaše klenby jako pružiny, které mají za úkol nést váhu těla a při chůzi a běhu tlumit nárazy. 

Jak masážní a terapeutické podložky Forestones léčí (nejen) nemoci chodidel

Správné držení těla

Díky pravidelnému používání podložek se automaticky naučíte tříbodovou oporu nohy během stání a správné držení těla. Tento nový pohybový návyk si pak přenesete do běžného života a může vám ulevit od bolestí, které mají příčinu v nesprávném držení těla.

Okamžitá relaxace

Podložky poskytují okamžitou úlevu, čas pro sebe, relaxaci a uvědomění si vlastního těla. Na chvíli zapomenete na stres, únavu a načerpáte novou energii.

Balanc a trénink

Podložky nemají jen masážní a terapeutickou funkci, ale jsou skvělou pomůckou pro trénink. Pomáhají posílit ochablé svaly břicha a zlepšují rovnováhu. To ocení sportovci a každý, kdo pečuje o své zdraví.

Krevní oběh a lymfa

Kombinace akupresury a reflexologie na podložkách Forestones vám pomůže zlepšit cirkulaci krve a lymfy. To má pozitivní vliv na celkové zdraví.

Prevence nemocí chodidel 

Podložky pomáhají s prevencí a léčbou těchto 8 nejčastějších nemocí chodidel:

  1. Příčně plochá noha
  2. Podélné plochonoží
  3. Kladívkovité a drápovité prsty
  4. Lukovitá noha – noha s vysokým nártem
  5. Vbočený palec – hallux valgus
  6. Mortonova metatarzalgie
  7. Plantární fasciitida
  8. Ostruhy – bolestivé výrůstky a otlaky nohou

Další články

Ostruhy, bolestivé výrůstky a otlaky nohou

Ostruhy – bolestivé výrůstky a otlaky nohou

Bolí vás pata? Jakmile máte podezření na zánět vaziva, tedy nemoc zvanou plantární fasciitida, pak při ignorování a neléčení potíží můžete dospět až ke vzniku bolestivých patních ostruh. Proti dlouhodobému tahu a tlaku v oblasti paty a „achillovky“ se organismus začne bránit tím, že v postiženém místě vytvoří kostěný výběžek – lidově nazývaný ostruha. Právě ta pak způsobuje velké bolesti.

Přečíst »
Plantární fasciitida

Plantární fasciitida

Pokud vás delší dobu bolí místa na spodní straně chodidel, zejména v oblasti paty a klenby, zpozorněte. Plantární fasciitida je zánět vaziva, ke kterému dochází

Přečíst »

Koupíte na eshopu

Sdílejte